AKTUALNOŚCI

      

Sprzedaż biletów na imprezy organizowane przez Dom Środowisk Twórczych odbywa przez Internet  oraz w portierni DŚT:
- w dni powszednie od godziny 14:00 do 20:00
- w weekendy od godziny 8:00 do 20:00  
Najlepsze miejsca na sali koncertowej w Pałacyku są numerowane.
Decyzję podejmuje się w momencie kupna biletu. Honorujemy karty dużych rodzin z miasta Kielce.

ZACHĘCAMY DO ZAKUPU BILETÓW PRZEZ INTERNET


  


W ZWIĄZKU Z OGŁOSZONĄ ŻAŁOBĄ NARODOWĄ W DNIU POGRZEBU ŚP. PAWŁA ADAMOWICZA - PREZYDENTA GDAŃSKA, KONCERT "KARNAWAŁ ZE STRAUSSEM ZOSTANIE PRZENIESIONY NA DZIEŃ 02 LUTEGO, GODZ. 17.00. BILETY ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ. Ewentualne zwroty biletów przyjmujemy do 01 lutego.
 

 • 19.01 godz. 17.00 - "KARNAWAŁ ZE STRAUSSEM" czyli STRAUSS ENSEMBLE w Pałacykowym Salonie Muzyki Kameralnej.

  Strauss Ensemble to zespół muzyki wiedeńskiej działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki a przede wszystkim publiczności. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się nań m.in. muzyka Straussów , walce , polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty…

  Skład zespołu:
  Ludmiła Worobec-Witek – skrzypce
  Maciej Jaroń - skrzypce
  Agnieszka Wolska-Ścipniak - flet
  Jacek Hodur – wiolonczela
  Krzysztof Sokołowski – kontrabas
  Dariusz Kozieł – klarnet
  Bogusław Olczyk – perkusja
  Artur Jaroń - fortepian, szef artystyczny
  Marzena Trzebińska – wokal (gościnnie)


   
   
 • 20.01 godz. 17.00 - koncert "NIEOBECNI ?" w wyk. Piotra Goljata z zespołem. Wstęp 10 zł. Bilety dostępne od 4.01. Ceny po zastosowanych zniżkach.


   
  NIEOBECNI – ludzie, po których pozostała pamięć wartości które stworzyli. Odeszli, ale nadal są bo ICH dzieło żyje własnym życiem zaświadczając o wielkości i człowieczeństwie. Koncert „NIEOBECNI” dedykujemy zamordowanemu przez nienawiść PREZYDENTOWI PAWŁOWI ADAMOWICZOWI. Był dobry i czynił dobro. Był a choć już jest NIEOBECNY pozostanie w dobrych myślach dobrych ludzi.


  ZAUCHA, NIEMEN, MEC, WODECKI

  Koncert "Nieobecni?", to projekt poświęcony pamięci zmarłych artystów. Muzycy zaprezentują utwory: Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Bogusława Meca, Zbigniewa Wodeckiego i kompozycje Piotra Goljata do słów: Juliana Tuwima, Jonasza Kofty i Jerzego Kozarzewskiego. To bardzo klimatyczny, nastrojowy i wzruszający koncert. Śpiewa, znakomicie prowadzi i gra na fortepiania Piotr Goljat a towarzyszą mu Sebastian Ruciński na gitarze i Piotr Górka na kontrabasie. Wszyscy muzycy są absolwentami Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. Na co dzień jako zespół towarzyszą wybitnym gwiazdom estrady, m.in. Elżbieta Adamiak, Jerzy Filar, Andrzej Poniedzielski.

  https://www.youtube.com/watch?v=Qm9ER2xnsUA&feature=youtu.be   

 

 

Nasze imprezy >>>
 

Dom Praczki, ul. Zamkowa 5/7
ZAPRASZA