AKTUALNOŚCI

      

Sprzedaż biletów na imprezy organizowane przez Dom Środowisk Twórczych odbywa przez Internet  oraz w portierni DŚT (tylko gotówką):
- w dni powszednie od godziny 14:00 do 20:00
- w weekendy od godziny 8:00 do 20:00  
Najlepsze miejsca na sali koncertowej w Pałacyku są numerowane.
Decyzję podejmuje się w momencie kupna biletu. Honorujemy karty dużych rodzin z miasta Kielce.

ZACHĘCAMY DO ZAKUPU BILETÓW PRZEZ INTERNET


  

 

 

 

 • 19.07 godz. 18.00 – Wernisaż wystawy fotografii Piotra Bieńka "Kostka lodu" w Galerii Sztuki Współczesnej. Wystawa jest objęta patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików. Wstęp wolny.
   

 • 21.07 godz. 19.30 - "Muzyka starej Odessy" - FELIKS SHINDER & DENGI WPERED - folk, muzyka żydowska, cygańska, bałkańska, mołdawska. Wstęp 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu. Bilety dostępne od 27.06

  Skład:
  Felix Shinder - vocal, harmonica,
  Oleg Vasyanovych - accordion, double bass,
  Yevhen Kuchurka - guitar,
  Vladimir Gitin - clarinet,
  Andrey Okhramovych - trumpet,
  Yaroslav Besh - trombone,
  Dmitry Svidruk - bass,
  Sergey Poltorak - drums

  Felix Shinder i jego zespół wykonują mieszankę muzyki klezmerskiej i popularnych „bandyckich” pieśni ludowych z ich rodzinnego miasta Odessa. Ten słynny wielokulturowy port morski był zawsze źródłem inspiracji dla artystów. Był także znaczącym ośrodkiem kultury żydowskiej i słynął ze specyficznej aury morskiej i jedynego w swoim rodzaju humoru. Stąd wywodzi się gatunek muzyczny „Russian Chanson”. Te miejskie pieśni ludowe powstały w podziemnej kryminalnej Odessie sto lat temu. W Polsce stały się popularne miedzy innymi dzięki występom Aloszy Awdiejewa.
  Bohemiczny i nostalgiczny temperament z ukraińskiego wybrzeża Morza Czarnego w pełni oddają tętniące życiem występy Felixa Shindera i jego urokliwych muzyków.
  Na koncertach odczuwalna jest niepowtarzalna atmosfera starych czasów ‚desperado’ i szczególne poczucie humoru płynące z Odessy. Występy zespołu pełne są żywych rytmów, orzeźwiającej anarchii i przede wszystkim radości życia. Felix Shinder i Dengi Vpered wydali w 2016 roku swój pierwszy album „Złoto rdzennych mieszkańców Odessy ”, obecnie wypływają na sceny międzynarodowe, wyruszając ze starego lśniącego portu w Odessie.

  https://www.youtube.com/watch?v=d5yDpEifDnk
  https://www.youtube.com/watch?v=FG7RxyTeobE
  https://www.youtube.com/watch?v=-5T1-i9nw24

 

Nasze imprezy >>>
 

Dom Praczki, ul. Zamkowa 5/7
ZAPRASZA