AKTUALNOŚCI

      

Sprzedaż biletów na imprezy organizowane przez Dom Środowisk Twórczych odbywa się w portierni DŚT:
- w dni powszednie od godziny 14:00 do 20:00
- w weekendy od godziny 8:00 do 20:00  
Najlepsze miejsca na sali koncertowej w Pałacyku są numerowane. Decyzję podejmuje się w momencie kupna biletu. Honorujemy karty dużych rodzin z miasta Kielce.


 

 • 17.12 godz. 17.00 - Chór Kameralny FERMATA - koncert w Pałacykowym Salonie Muzyki Kameralnej. Wstęp wolny

  Chór Kameralny Fermata powstał w 1998 r. w Kielcach. Założycielką, dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest Ewa Robak.
  Repertuar zespołu jest efektem muzycznych poszukiwań w obszernym materiale– od renesansowych madrygałów po kompozycje współczesne, pieśni patriotyczne, stylizacje folkloru różnych narodów, kolędy i pastorałki. Fermata ma na swym koncie udział w nagraniu płyt CD i DVD obsypanych licznymi nagrodami: Tryptyk Świętokrzyski, Siedem Pieśni Marii, Listy z Placu Zgody, Fermata kolęduje. Zespół współpracuje z Kieleckim Teatrem Tańca – zrealizował oprawę muzyczną spektakli: Dla Ciebie Panie i Pasja.
  Fermata wzięła udział w ponad 240 koncertach, także w dużych produkcjach dla kilkunastotysięcznej widowni, w kraju i za granicą.

  Ewa Robak jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie prowadzi chór akademicki i zajęcia z dyrygowania. Ma w swoim dorobku pracę z chórami Filharmonii Świętokrzyskiej i Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach, przygotowała chóry do wykonania m. in. dzieł: J. S . Bacha, W. Kilara, M. Niziurskiego, J. Ruttera, W. A Mozarta, R. Wagnera, G. Verdiego i C. Gounoda. Jest laureatką wielu nagród indywidualnych za wybitne osiągnięcia artystyczne.

   

 • 21.12 godz. 18.00 - Galeria Sztuki Współczesnej oraz Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej w Kielcach zapraszają na wernisaż WYSTAWY PLENERU PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNEGO Świętokrzyskie Krajobrazy: BUSKO-ZDRÓJ 2017. Wstęp wolny.

  image-1
  Więcej informacji >>>

 

Nasze imprezy >>>
 

Dom Praczki, ul. Zamkowa 5/7
ZAPRASZA