BIG GILSON & THE BLUES DYNAMITE

Big Gilson - Po raz pierwszy w Polsce. Pochodzący z Brazylii gitarzysta , wokalista, kompozytor, wirtuoz swojego instrumentu. Jego ognisty blues, czerpiący z tradycji brazylijskiej i karaibskiej budzi zachwyt na całym świecie. Artysta od 15 lat koncertuje regularnie w USA, Kanadzie, Ameryce Południowej i Europie. W swym rodzinnym kraju nagrał 13 płyt długogrających, z których ostatnia -SENTENCED TO LIVEING' wydana przez TOP CATS REC. i MUSIC AVENUE jest dystrybuowana na całym świecie zbierając entuzjastyczne wręcz recenzje! Big Gilson jest zapraszany do współpracy przez wielu znakomitych muzyków na całym sowiecie. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie regularnie otwiera koncerty takich gigantów jak: B.B King, Lonnie Brooks, Magic Slim, Saffire, Walter, Johnny Winter czy Buddy Guy. Na trasie koncertowej w Polsce zespół uzupełniają:

Łukasz Gorczyca - basista, kompozytor, autor muzyki do spektakli teatralnych, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach. Koncertował i nagrywał w wielu krajach Europy z takimi artystami jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Keith Thompson, Rob Tognoni, Risto
Toppola, Terry Man, Chuck Frazier, Lester Kidson, Billy Hamilton, Chaz de Paolo, Alex Rossi, Andy Egert, Wojciech Korda i wieloma innymi.

Nazim Alijew - perkusista z zamiłowania i wykształcenia. Z muzyką związany od urodzenia, wychowany w domu pianistki i dyrygenta Opery Lwowskiej. Nie obce mu są różne gatunki muzyczne takie jak: blues, rock, pop, heavy metal, ale także piosenka aktorska, kabaret oraz jazz. Współpracował z czołowymi solistami estrady polskiej, m.in.: Jacek Skubikowski, Andrzej Rybiński, Edyta Geppert, Ewa Śnieżanka, Lidia Stanisławska, Grzegorz Markowski, Krzysztof Cugowski, Tadeusz Nalepa, Hanka Bielicka, Janusz Zakrzeński, Maciej Damięcki, Robert Chojnacki i in. Był członkiem wielu formacji: TNT, KORPUS, TAXI, SYNDIA, LOOK OF LOVE, PARKWAY.

TERMINY TRASY KONCERTOWEJ: 13.01 - 14.02.2010

http://www.youtube.com/watch?v=8mbu-l4T0l0 - video z jednego z ostatnich
festiwali

Musical highlights:
FULL MOON CONCERT SERIES opening for
JOHNNY WINTER - London, Canada
BLUE NOTE - NY; BB KING - NY
BUDDY GUY`S LEGENDS - Chicago
KENNEDY CENTER; NATIONAL GALLERY
OF ART and BBQUE BLUES BATTLE (50.000
people) - Washington DC
BAMBOO ROOM, TOBACCO RD - Florida
NAMM SHOW - California
MUSIKMESS - Frankfurt
TRING BLUES FESTIVAL -Aylesbury, UK
BLUE CAT BLUES, MUDDY WATERS -
Dallas, Texas
VIII FESTIVAL DE BLUES CIUDAD DE
CORDOBA - Córdoba, Spain;
SALA ARENA - Madrid, Spain;
GUITAR CLUB - Buenos Aires, Argentina;
FEATURED ON TV ON WASHINGTON
NEWS CHANNEL 4, 6 o' CLOCK NEWS FOR
"BLUES FROM BRAZIL