TOMKA WACHNOWSKIEGO KRAINA ŁAGODNOŚCI
Autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Występował i współpracował z Krzysztofem Ścierańskim, Ryszardem Styłą, krakowską formacją Mr. Bober's Friends, Marcinem Dańcem czy Wolną Grupą Bukowiną i wieloma innymi. Trzykrotnie brał udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 1999 roku wystąpił w koncercie "Premiery" gdzie wykonał swoją kompozycję pt. "Byłoby miło". Utwór spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem opolskiej publiczności oraz dziennikarzy, w głosowaniu lokalnych ośrodków telewizyjnych zajął II miejsce.
Kolejnym ważnym wydarzeniem w twórczości Tomka Wachnowskiego było wykonanie przewodniej piosenki do filmu "Asterix i Obelix kontra Cezar". Warto zaznaczyć, że artysta został wybrany z pośród wielu wokalistów polskich o czym zdecydował sam kompozytor utworu Jean Jacques Goldman - współtwórca sukcesów m. in. francuskojęzycznych płyt Celine Dione i Patricii Kaas. Polskie słowa do piosenki napisał Tomek Wachnowski. Nagranie "Ona nie widzi mnie", pojawiło się zarówno na płycie ze ścieżką dźwiękową do filmu jak i na autorskim krążku T. Wachnowskiego pt. "Właśnie tak".
Jest autorem trzech płyt: "Śniegowice", "Właśnie tak" i "Dla bogaczy pogoda", jego piosenki można znaleźć na składankach Krainy Łagodności wydawanych przez EMI i serii Gitarą i Piórem wydawanej przez Polskie Radio. Jego piosenka pt. "Znaki na niebie" śpiewana przez Iwonę Loranc i Kubę Badacha znalazła sie na ścieżce dźwiękowej filmu "Ławeczka", w 2006 roku ukazała się płyta pod tym samym tytułem, wyprodukowana przez Tomka i Miłosza Wośko, na której jego piosenki wykonuje Iwona Loranc. Piosenkę "Most między nami" z jego tekstem do filmu "6 dni strusia" śpiewała Katarzyna Cerekwicka, a napisaną wspólnie z Piotrem Rubikiem "Najdalszą z gwiazd" w angielskiej wersji duet Georginia i Jose Cura.